web analytics

GENİTAL ESTETİK

Genital Estetik Hakkında Tüm Bilgiler!

Genital bölge ameliyat ve uygulamaları kadınlarda genital bölgenin kozmetiği için uygulanmaktadır.

Bu tür işlemlerin kesinlikle bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılması gerekmektedir.

Genital Estetik Ameliyatları

Genital Estetik ameliyatları genel olarak kadınlarda doğuştan ya da sonradan oluşan vajina şekil bozuklukları, vajina genişlemesi gibi sebeplerle yapılan operasyonlardır.

İleri teknikler kullanılarak yapılan ameliyatlar sayesinde neredeyse %100 oranlarına yakın başarı sağlanabilmektedir. Vajinal Estetik ameliyatları sayesinde kadınlarda özgüven artışı ve cinsel ilişkilerde yüksek oranda haz alma sağlanabilmektedir.

Yaşamın, yaşlanmanın, genetik veya kilo dalgalanmalarının etkilerini ele almak üzere tasarlanan vajina estetik cerrahi, görünüşünüzü, konforunuzu ve cinsel doyumunuzu önemli ölçüde artırabilir.

Genital Estetik Uygulamaları Nelerdir ?

Vajina estetik uygulamaları arasında vajina daraltılması, pubis tepesinin düzeltilmesi, genişletilmesi, dış ve iç dudak küçültme, G noktası büyütme ve kızlık zarı dikimi gibi işlemler genital estetik adı altında gerçekleştirilmektedir.

Vajinal estetik başlığı altında yapılan bir diğer işlem epizyotomi izinin düzeltilmesidir. Bildiğiniz gibi epizyotomi normal vajinal doğum sırasında vajinaya uygulanan bir kesidir. Normalde sorunsuzca ve iz kalmadan iyileşir. Ancak bazı hastalarda yanlış dikim ya da yanlış iyileşme sonucu kötü iyileşebilir ve oluşan görüntü hastayı rahatsız edebilir.

Cinsel ilişkide ağrıya neden olma dışında psikolojik yönden de hastayı olumsuz etkileyebilir. Vajina estetik uygulamalarında epizyotomi izleri kolay ve sorunsuz bir şekilde onarılabilmektedir.

Labioplasti Ve Vajinoplasti (Vajinal Estetiği) Nedir ?

Vajinal estetik operasyonlarından en sık uygulanan labioplasti ve vajinoplastidir. Vajinoplastiye vajina estetiği de denilir. Labioplasti; iç dudaklar dış dudaklardan dışarı sarktığı zaman yapılan iç dudak küçültme ameliyatıdır.

Labioplasti wedge rezeksiyon veya edge rezeksiyon tekniği ile yapılabilir. Hangi tekniğin uygulanacağı hastadan hastaya göre değişir. Çıkarılacak dokunun boyutuna göre, beraberinde vajinoplasti veya hudoplasti yapılıp yapılmayacağına göre labioplasti süresi 20 ile 45 dk arasında değişir.

Eğer klitoris etrafında katlantılar varsa tek başına labioplasti ameliyatı yüz güldürücü sonuç vermeyecektir. Bu vakalarda mutlaka klitoral bölgenin de düzeltilmesi gerekecektir.
Labioplasti ve vajinoplasti ameliyatlarından sonra hasta aynı gün taburcu edilir. 1-2 günlük istirahatin ardından günlük hayatlarına dönebilirler.