web analytics

Genital Estetik Ameliyatı Sonrası His Kaybı Olurmu

Genital Estetik Ameliyatı Sonrası His Kaybı Olurmu

Genital Estetik Ameliyatı Sonrası His Kaybı Olurmu Estetik operasyonlar genel olarak dış görüntü için tercih edilen operasyonlar olsa da görüntüden ziyade fonksiyonel ve psikolojik mağduriyetin giderilmesi adına da yapıldığı ve günümüzde genital estetik alanına olan ilginin de büyük bir artış gösterdiği aşikardır.

Bunların dışında vajinanın elastikiyetini kaybetmesine bağlı olarak, cinsel ilişkiden zevk alamama problemleri genital estetik ile çözülebilmektedir.

Genital Estetik Ameliyatı Sonrası His Kaybı Olurmu ?

Kadınların genital estetiği tercih etmesinde genital bölgelerini estetik bulmamaları ve cinsel ilişkiden zevk alamama ve cinsellik hakkındaki dogmatik düşünceleri, psikolojik olarak kişinin cinsel hayatını ve çiftler arası iletişimi de engellediğini, estetik kaygısını yaşayan kadınların da; yanlış anlaşılma, çekingenlik ve utangaçlık gibi duygulara kapıldıklarını belirten uzmanlar, bu faktörlerin de cinsel hayatının olumsuz etkilenmesine sebep olabileceğini düşünmektedir.

Bunun dışında bu duygulara sebep olan deformasyon, şekil bozukluğu, cilt rengindeki değişimler cinsel hayatı olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Vajinanın fiziksel olarak geçirdiği değişimler aslında kişiye yönelik genital estetik işlemleri başlığı altında değerlendirilmelidir.

Genital Estetik Hangi Durumlarda Uygulanmalıdır?

  • Kadınların çok sayıda doğum yapmış olmasından dolayı vajinanın yapısal olarak elastikiyetini kaybetmesi cevabında genital estetik uygulanmaktadır.
  • Doğumsal olarak vajina yapısındaki fiziksel anormallikler genital estetik ile restore edilmektedir.
  • Vulvadaki yapısal deformasyonlar özellikle dış dudakların büyük olması halinde, estetik operasyon uygulanmaktadır.
  • Sıkıntılı doğumlarda vajinanın uğradığı deformasyon yahut vajinaya meydana getirilen kesi sebebi ile cinsi ilişki bozukluklarının giderilmesi amacı ile vajina estetiği uygulanabilmektedir.
  • İdrar kesesi ve rektumda olup biten sarkmalar, cinsel işlev bozukluğu ve inkontinans (idrar kaçırma) problemlerine yol açabilir. Bu nedenle pelvik sistemin etkileşimi cevabında rahim sarkması da meydana gelebilmektedir. Bu gibi sorunların giderilmesi amacı ile genital estetik işlemleri yapılmaktadır.

Genital estetik yöntemleri nedir ?

Cerrahi metot, Bu problemin bugüne kadar tedavi şekli cerrahi yöntemler ile idi. Esneyen doku parçasını çıkarıp daraltarak, gevşeyen kas dokusu da sıkılaştırılarak tedavi ediliyordu.

Cerrahi yöntemin anestezi gerektirmesi, operasyon sonrası 6 hafta iyileşme sürecinin beklenmek zorunda olunması ve zaman içinde dokunun eski haline dönerek tekrar genişlemesi ve gevşemesi bu yöntemin en büyük dezavantajların biriydi.

Cerrahi olmayan , Artık değişen teknolojinin ilerlemesi ve tıpta da kullanılması sayesinde vajina genişliği problemleri, radyo frekans akımlı viveve tedavisiyle, cerrahiye gerek duyulmadan, muayenehane ortamında 30 dakikada tedavi edilebilmektedir.