web analytics

Labioplasti

Labioplasti

Labioplasti, kadınlarda iç genital organlara uygulanan bir genital estetik ameliyatıdır. Çoklu doğumların neden olduğu travmalardan, geçirilmiş kaza ya da ameliyatlardan kaynaklanabildiği gibi genetik sebepler de iç dudak sarkmasına neden olabilir.

Labioplasti Ameliyatı

İç dudak sarkması sorunu genital estetik ameliyatı ile düzeltilebilmektedir. Genital iç dudaklara Labium minus adı verilir. Gerek doğuştan gerekse de sonradan meydana gelen sarkma, büyüme gibi deformelerin tek tedavi yolu iç dudak ameliyatı olmaktır ve birçok kadın iç dudak ameliyatı ile bu sorundan kurtulabilmektedir. Bu ameliyat, genital estetik ameliyatları içerisinde en sık yapılan ameliyatların başında gelir.

İç dudak sarkması görüntü olarak rahatsızlık vermesinin yanı sıra, sürekli nemli kalan bir bölge olan vajinada bakteri oluşmasına ve enfeksiyonlara da davetiye çıkartır. Enfeksiyon aynı zamanda genital bölgede kaşıntı, akıntı, yanma, ağrı ve kızarıklık gibi sorunları da beraberinde getirir. İç dudak sarkmasının tek çözüm yolu labioplasti ameliyatı olmaktır.

İç genital dudaklar bazı kadınlarda doğuştan bozuk bir asimetriye sahip olur. Büyüklük, sarkıklık iç genital dudakların iç çamaşırına temas etmesine neden olarak sürtünme sonucu tahriş olmasına sebebiyet verir.

Yaz aylarında mayo, bikini giymek hatta günlük hayatta pantolon giymek bile bu kişilerin rahatsızlık duyduğu bir durum haline gelmeye başlayabilir. Bir psikolojik sorun haline gelen iç dudakların sarkık olması ya da büyük olması durumu eşler arasında da bazı tartışmalara, anlaşmazlıklara neden olabilmektedir. Bu durumda yapılması gereken en doğru şey labioplasti ameliyatı olmaktadır.

İç dudakların büyük ve sarkık olması başlı başına bir hastalık olmamakla birlikte kişiye rahatsızlık veren bir anormal yapıdır. Bu anormal yapı, enfeksiyon başta olmak üzere psikolojik sorunların meydana gelmesine de sebebiyet verebilen bir durumdur.

Psikolojik rahatsızlık bazen öyle boyutlara ulaşabilmektedir ki kadın gerek kendisinden gerekse de cinsel yaşamından soğuyabilmekte, sosyal yaşamdan uzaklaşabilmektedir. Cinsel estetik ameliyatları da denen genital bölge estetiği arasında en fazla yapılan operasyonlardan biri de iç genital dudak ameliyatıdır. İç dudak sarkması ameliyatı, bu sorunla karşı karşıya olan kadınların her zaman kendisini çekici hissetmesi, aynaya baktığında kendisini daha güzel bulması için tek seçenektir.