web analytics

Kürtaj Fiyatları Değişiklik Gösterirmi

Kürtaj Fiyatları Değişiklik Gösterirmi

Kürtaj Fiyatları Değişiklik Gösterirmi, İstenmeyen hamilelik, tek gecelik ilişki sonrası ya da kadının doğum yapmak istememesi, doğum yapmanın sağlık açısından zararlı olması ya da yaşayan çocuk sayısı fazla olan durumlarda görülen hamilelik durumlarıdır.

Beklenmeyen gebelik olmaması için doğum kontrol yöntemleri kullanılmalıdır. Kürtaj mevcut olan gebeliğin sonlandırılması demektir. Rahim içerisinde döllenmeye başlanan dokuların cerrahi uygulamalar ile dışarı çıkarılması demektir.

Kürtaj Fiyatları Değişiklik Gösterirmi ?

Kürtaj fiyatları piyasa da farklılık göstermektedir. Doktorlar bu hassas tedavi yöntemi için farklı fiyat koşulları öne sürdüğü için hiçbir internet sitesinden fiyat alma olasılığı yoktur. Söz konusu sağlık olduğu için fiyat koşulları genel olarak yüz yüze görüşülür.

Ülkemizde 18 yaşını dolduran reşit olan bütün bekar kadınlar kendi isteği ile evli olan kadınlar ise eşleri ile birlikte karar vererek yasal olarak kürtaj yaptırabilirler. Ülkemizde 1983 yılından beridir, 10. Gebelik haftasına kadar vakumlu kürtaj yasaldır. Kürtaj kazımak anlamını taşır.

Fakat erken haftalarda kazıma gerek olmadan vakum aspirasyon yöntemi ile işlem yapılabilmektedir. Kürtaj öncesi mutlara ulsrasonografi ile gebeliğin yer ve haftası belirlenmelidir. USG ile rahim içi kontrol edilerek içerisinde herhangi bir doku parçası kalıp kalmadığı kontrol edilir.

Kürtaj Nasıl Yapılır? Kürtaj yapılacağı ortamın steril ve hijyenik olması en önemli konulardan biridir. Hastaya acı vereceği düşünülen müdahaleler söz konusu ise genel anestezi kullanılır. Bu tip genel anestezide genellikle ameliyatlarda kullanılan ilaçların hepsi kullanılmaz ve bunların yan etkileri oldukça azdır.

Daha önce doğum yapmış kadınlarda bazen lokal anestezi yeterlidir. Müdahale genellikle 10 dakika sürer. Özel bir vakumlu enjektör ile gebelikle ilgili dokular rahimden dışarı alınır. Gebelik küçük olduğundan bu işlem sorunsuz olarak yapılabilir.

Hasta genel anestezi yapılmış ise yaklaşık 15-20 dakika içinde kendine gelir. Lokal anestezi kullanıldığı durumlarda ise hasta hemen ayağa kalkabilir, hasta kendini iyi hissettiği anda taburcu edilebilir. Bu işlemler kadınların kendi arzusu dahilinde gebeliğin 10. Haftasına kadar yasal olarak uygulanabilmektedir.

Evli kadınlarda tahliye uygulamasında eşler de müdahaleye rıza göstermelidir. Evli olmayıp reşit olan kadınlar ise bu durumu kendi istekleri doğrultusunda halledebilirler.

Kürtaj Hakkında Bilgiler