web analytics

Kürtaj Sonrası Hamilelik Ne Zaman

Kürtaj Sonrası Hamilelik Ne Zaman

Kürtaj Sonrası Hamilelik Ne Zaman, Aslında Anne Olmak İstiyorsunuz Ama Kendinizi Hazır Hissetmeme, Bazı Hastalıklar Ve Başka Faktörler Nedeniyle Hamileliğinizi Sonlandırmak İsteyebilirsiniz. Bu Kararı Vermeden Önce Aklınızdan Bir Sürü Geçiyor Olabilir.

Kürtaj Sonrası Hamilelik Ne Zaman Olur

Bunlardan En Önemlisi Kürtaj Sonrası Hamilelik Ne Zaman Sorusu ? Ve Hamile Kalabilir miyim Korkusu.

İnsanlar Tarafından Kürtaj Sonrası Hamilelik Zor Olur Gibi İnanışlara Kulak Asmayın. Rahim De Diğer Organlarımız Gibi Kendini Kısa Sürede Yeniler Ancak Dikkat Etmeniz Gereken Bazı Şeyler Var Tabiki.

Kürtaj Gebeliğin Cerrahi Bir Müdahale İle Sonlandırılması İşlemi. Bu Yöntem Uygun Koşullarda Yapıldığında Kalıcı Bir Sorun Olmuyor. Başta Da Belirttiğimiz Gibi Zaten Rahim Kısa Bir Süre De Kendini Yeniliyor. Ek Tedaviler Ve Bir Günlük Dinlenmeyle Normal Hayatına Dönebiliyor Kürtaj Olan Kadın.

  • İstenmeyen Bir Gebeliğin Sonlanabilmesi İçin 10 Haftalık Zamanın Kesinlikle Aşılmaması Gerek. Bu Yasal Olarak Bir Sınırlama Ve Zorunluluk Olsa Da Anne Adayının Sağlığını Etkilememesi İçin De Bu Zaman Dilimi Çok Önemli. Ancak Bebekte Normal Olmayan Bir Durum Varsa, Bu Süre Duruma Göre Altıncı Aya Kadar Uzayabiliyor.
  • Tekrar Gebelik İçin Doktorun Hastanın İyileşme Sürecine Göre Bir Zamanlama Sunması Gerekiyor. Ancak Buna Karşılık Genel Olarak Kürtaj Sonrası İkinci Veya Üçüncü Haftada Gebelik Gerçekleşebilir.
  • Kürtaj Sonrası Gebelik İçin En İdeal Zaman 2 Ay Sonrası. Rahim Kendini Onarmış, Anne Adayı Psikolojik Olarak Yeniden Kendini İyi Hissetmeye Başlamıştır. Ayrıca Bebeği İçin Folik Asit Alımı, Sigarayı Bırakma Gibi Bazı Hazırlıkları Yapması İçin De Yeterli Zamanı Olmuş Olur.
  • Doğru Koşullarda Ve Hastanelerde Yapılan Kürtaj Müdahaleleri Standartlar Gereği Gereken Tüm Donanımı İçerdiği İçin Öncelikle Bu İşlemin Hastanelerde Yapılmalıdır. Sonrasında İse Doktorunuzun Belirlediği Rotada İlerlemek Hem İyileşmeyi Hızlıca Sağlayacak Hem De Ruhsal Sıkıntılara Çözüm Olabilir. Kürtaj Sonrası Yeni Bir Gebeliğin İstenmesi Halinde İse Nasıl Hareket Edilmesi Gerektiğine Doktorunuz Karar Verecektir.
  • Olumsuz Düşünceleri Bir Kenara Bırakın. Hiçbir Hamilelik Bir Diğerine Benzemez. Aynı Şeyi Bir Kez Daha Yaşayacaksınız Diye Bir Şey Yok Ama Siz Yine De Önleminizi Alın. Mutlaka Doktorunuza Danışın.
Kürtaj Hakkında Bilgiler