web analytics

Özel Jinekolog Muayene Ücretleri

Özel Jinekolog Muayene Ücretleri

Özel Jinekolog Muayene Ücretleri

Özel jinekolog muayene ücretleri, İstanbul’da semtlere göre değişiklik göstermektedir. Kartal ilçesinde bulunan özel muayenemiz de İstanbul ‘un tüm semtlerinden gelen hastalarınıza hizmet vermekteyiz. Kadın doğum ve özel muayene ücretleri yapılacak muayene şekline göre de değişmektedir. Ayrıca özel gereksinim duyulan muayenelerde ve tedavilerde ücretler standart ücretlere göre artmaktadır. Bazı olabilecek durumlarda ise paket uygulamaları mevcuttur. Meselâ; Gebeliğim başından doğuma kadar oluşan uygun fiyata paketlerimiz vardır. Özel jinekolog muayene ücretleri piyasadaki enflasyon artışına göre artış göstermektedir.

Jinekolog Nedir?

Jinekolog, jinekoloji bilim dalında eğitim almış kadın hastalıkları ve doğum uzmanıdır. Jinekolog olabilmek için 6-7 yıllık tıp fakültesi eğitim dönemi tamamlanır. Sonrasında 4-5 yıl süren uzmanlık eğitim süresini tamamlamak gerekmektedir. Bu uzmanlık eğitimine başlamak için TUS adı verilen uzmanlık sınavında iyi bir puan almak gerekir. 4-5 Yıllık uzmanlık eğitiminin bitiminde ise hocalardan oluşan bir jüri eşliğinde sözlü, yazılı, ameliyattan oluşan sınava girilir. Başarılı olunması durumunda Jinekolog ( kadın hastalıkları ve doğum uzmanı) olarak uzmanlık diplomasını almaya hak kazanır. Uzman Jinekolog olarak görevine devam eder.

İlk Jinekolog Muayenesine Ne Zaman Gidilmeli?

Jinekolojik muayene, sağlığınızı korumak ya da var olan bir sağlık sorununuza açıklık getirmek için önemlidir. 18 yaşına gelen her genç kadının mutlaka jinekolojik muayeneye gitmesini doktor olarak tavsiye ediyoruz. Öncelikle kişinin ailesel, tıbbi ve cinsel öyküsü alınarak muayeneye başlanır. Jinekolog muayenesi adet (Reng) kanamasının olmadığı dönemde yapılması daha iyi sonuç vermektedir. Adet kanamaları hem muayene sonuçlarını hem de laboratuvar sonuçlarını etkiler. Jinekolojik muayene ağrısız ve acısız beş 5 dakikadan fazla sürmeyen kısa bir işlemdir. Evli ya da bekâr her kadının her 6 ayda veya yılda bir kez kadın hastalıkları ve doğum uzmanına giderekjinekolojik muayene yaptırmaları oldukça önemlidir. Çünkü yıllık muayeneler ile kadının vajinal hastalıkları veya hayatını riske edecek (kanser gibi) hastalıkların erken tanısını önene geçilebilir. Meselâ: genital bölgede oluşan küçük küçük bir yara kadınlar tarafından genel olarak önemsenmez. Yalnız bu yara zamanla enfeksiyona dönüşüp ciddi problemlere yol açabilir ya da oluşan yara ciddi bir hastalığın belirtisi olabilmektedir.

Jinekolog Muayene Esnasında Doktora Verilecek Bilgiler
  • Son adet (Reng) tarihi.
  • Adet kanamalarının kaç gün (ne kadar) sürdüğü.
  • Adet sikluslarının uzunluğu.
  • Ara kanamaların olup olmadığı.
  • Genital ağrı, akıntı ve kaşıntının olması.
  • Aile bireylerinde görülen hastalıklara ait bilgiler.
  • Başka bir tıbbi sorun olup olmadığı.
  • Alkol, sigara ve beslenme alışkanlıkları hakkında bilgilerin verilmesi.
  • Önceden geçirilmiş olan hastalıklar, cerrahi işlemler ve kullanılan ilaçlar hakkında bilgiler.

Özel jinekolog muayene ücretleri için 0 (216) 353 96 24 nolu telefonda iletişime geçebilir ve randevu talep edebilirsiniz.